ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Kadir Topbaş hakkında suç duyurusu

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Kadir Topbaş hakkında suç duyurusu Bir Cuma Ocak 22, 2010 1:19 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
Kadir Topbaş hakkında suç duyurusuCHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında, itfaiye hizmetleri ihalesi ile ilgili olarak, ''ihaleye fesat karıştırdığı'' ve ''görevini kötüye kullandığı'' iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]- Sultanahmet'teki İstanbul Adliyesi önünde açıklama yapan CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, itfaiyecilik hizmetinin ''taşeronlara bırakılamayacak'' kadar önemli bir hizmet olduğunu belirtti.
Sorumluların, bu hizmeti taşeronlara vererek, sorumluluğu üstlerinden attıklarını düşündüklerini savunan Topbaş, şunları söyledi:
''İtfaiye taşeronlaşamaz. İhale, yayın yasağı olan Deniz Feneri iddianamesinde isimleri bulunan Zekeriya Karaman'la, İsmail Karahan'ın şirketleri tarafından alınmış bir ihaledir. Bu ihalede bir ayrıcalık yapılmıştır. Şartnamenin maddeleri, bu kişilerin sahip oldukları firmalar ihaleyi alsın diye düzenlenmiş ya da çiğnenmiş. Örneğin, şartnamenin 12. maddesinde, 'Konsorsiyum olarak ihaleye girilmez' deniliyor. Bu iki şirket bir araya geldiği zaman 'konsorsiyum' oluyor. Bu bile bir usulsüzlüktür. Yine şirketin bu işleri daha önce yapmış olması, altyapısı, bilgi birikimi ve deneyimi olması gerekir. Bunların hiçbiri yok. Bu 'adrese teslim' olarak yapılan bir ihaledir.''
CHP'li Soysal, itfaiyecilerin sendikalı oldukları için işlerinden atıldıklarını, çalışanlar üzerinde büyük bir baskı kurulduğunu ve işçilerin, sözleşme imzalamaya mecbur bırakıldığını söyledi.
İstanbullunun alın terinin, emeğinin yok edildiğini ve sömürüldüğünü belirten Soysal, ''Bugün başta Kadir Topbaş olmak üzere, encümen üyeleri ve itfaiye daire başkanı hakkında 'görevlerini kötüye kullandıkları' ve 'ihaleye fesat karıştırdıkları' için suç duyurusunda bulunuyorum'' dedi. Soysal, daha sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçesini verdi.
22 Ocak 2010

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz