ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

40. Davos Zirvesi

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 40. Davos Zirvesi Bir Cuma Ocak 22, 2010 1:18 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
40. Davos ZirvesiDünya Ekonomi Forumu'nun (Davos Zirvesi) 40. yıllık toplantısının gündem konusu, küresel ekonomik krizin verdiği zararın ve bu zararın telafi yollarının aranacağı ''Dünyanın Durumunu İyileştirme: Yeniden Düşünme, Yeniden Tasarlama, Yeniden İnşa Etme'' olarak belirlendi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]- Küresel sorunların çözümünde işbirliğinin öneminin vurgulanacağı Davos'ta, iş dünyası, hükümet, medya, bilim, din, sanat ve sivil toplum kuruluşlarının, ''gerçek toplumu'' oluşturduğuna dikkat çekiliyor. Davos çerçevesinde, dünyada konusunda uzman 1000'den fazla uzmanın 70 komisyonda görev aldığı belirtilirken, bu uzmanlar toplantılarda ''dünyanın durumu''nu ele alacak.
Davos Zirvesinde, küresel ekonomik krize neden olan temel sistemik sorunlar tespit edilerek, daha sağlıklı, güvenilir ve sürdürülebilir bir yeni dünya düzeninin, yeniden tasarlanarak, yeniden inşa etme yolları tartışılacak. 27-31 Ocak tarihleri arasında yapılacak olan zirvede ele alınacak konu başlıkları arasında, ''ekonomik ve sosyal refah, küresel riskleri azaltma ve sistemik sorunlara yönelme, sürdürülebilirliğin sağlanması, değerler çerçevesi oluşturmak, etkin kurumları inşa etmek'' gibi başlıklar bulunuyor.

Merkez Bankası Başkanı Yılmaz gidiyor

Öte yandan, bu yılki zirveye Türkiye'den Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz'ın da katılacağı öğrenildi. Durmuş Yılmaz'ın, 26 Ocak tarihinde Enflasyon Raporu'nu açıklamasının ardından, Davos'a hareket etmesi bekleniyor. Davos'ta, panellere katılacak olan Yılmaz, ikili görüşmelerde de bulunacak. Davos Zirvesi'ne, bankacıların yanı sıra, iş adamlarının da katılacağı belirtiliyor.

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz