ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

TSK şeffaf bir kurumdur

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 TSK şeffaf bir kurumdur Bir Cuma Ocak 22, 2010 1:06 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
"TSK şeffaf bir kurumdur"Genelkurmay Başkanlığı bugün bir bilgilendirme toplantısı yaparak son gelişmeler hakkındaki görüşlerini açıkladı. TSK'den yapılan açıklamada, "TSK, şeffaf bir kurumdur, saklayacak hiçbir şeyi yoktur" denildi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]- Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, ''Arama tutanağındaki bilgiler doğrultusunda, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığının görev ve yetki alanı dışında bir faaliyetinin tespit edilemediğini ifade etmemiz mümkündür'' dedi.
Tuğgeneral Çubuklu, Genelkurmay Başkanlığı Karargahındaki basın bilgilendirme toplantısında, bazı konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında yapılan arama konusuna değinen Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, ''Seferberlik Bölge Başkanlığı Kurumsal olarak kendisine verilen görevi yapmaktadır. Devlet sırrı niteliğinde olan bazı planlarla ilgili olarak güvenlik prensibi ihlali olmuştur. Mevcut usuller gereği uzun yıllar büyük emek verilerek hazırlanan ve geliştirilen söz konusu planlar geçerliliğini kaybetmiştir. Bu nedenle bu planlar iptal edilecektir'' diye konuştu.
Tuğgeneral Çubuklu, ''Arama tutanağındaki bilgiler doğrultusunda Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığının görev ve yetki alanı dışında bir faaliyetinin tespit edilemediğini ifade etmemiz mümkündür'' dedi.
Bir gazetecinin, ''askere sivil yargı yolunu açan'' yasanın Anayasa Mahkemesince iptaline ilişkin sorusuna, Tuğgeneral Çubuklu, ''Savcılıklarda soruşturması devam eden ve dava aşamasında olanlarla ilgili değerlendirme mahkemelerince yapılıp askeri mahkemelere gönderilmesi gerekiyor'' karşılığını verdiKullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz