ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Özel Harp Dairesi terörle mücadelede kullanılsın

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

sino45

avatar
Admin
Admin
Özel Harp Dairesi terörle mücadelede kullanılsın

14 Ocak 2010 00:04
Demirel, Evren'den Özel Harp Dairesi'nin terörle mücadelede kullanılmasını istemiş

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ankara'daki kozmik aramayla birlikte tekrar gündeme gelen Özel Harp Dairesi'yle ilgili 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in 20 yıl önceki bir röportajında verdiği bilgiler dikkat çekiyor. Genelkurmay Başkanlığı sırasında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel'in, Özel Harp Dairesi'nin anarşi ve terörle mücadelede kullanılmasını istediğini kaydeden Evren, kendisinin bu öneriye karşı çıktığını belirtiyor.

Hürriyet gazetesinin 26 Kasım 1990 tarihli sayısında Yeşim Ersoy imzasıyla yayınlanan röportajda, Kenan Evren'in Özel Harp Dairesi'yle ilgili verdiği bilgiler dikkat çekiyor. Evren, röportajında, "Benim Genelkurmay Başkanlığım sırasında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel bana geldi. Özel Harp Dairesi'nin anarşi ve terörle mücadelede kullanılmasını istedi. Ben 'olmaz' cevabını verdim. Demirel, 'ama 1971 yılındaki sıkıyönetim döneminde bu amaçla kullanılmıştı' dedi. Ben yine kullanamayacağımı söyledim." ifadelerini kullanıyor.

Açıklamalarında Türkiye'de kontrgerilla ile Özel Harp Dairesi'nin birbirine karıştırıldığını savunan Evren, "Türkiye'de kontrgerilla yok, Özel Harp Dairesi var. Kanaatim o ki; Genelkurmay Başkanlığım sırasında bu teşkilat görevi dışında kullanılmadı. Ama belki bana intikal ettirilmeden bazı yerlerde gayr-ı resmi olarak teşkilattan bazı kişiler bu işe bulaşmış olabilir, bunu bilemem." görüşünü dile getiriyor.

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz