ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

AK Parti'den MHP liderine davet

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 AK Parti'den MHP liderine davet Bir Perş. Ocak 06, 2011 4:07 pm

andac_1370

avatar
Altın Üye
Altın Üye
Kara: "Sayın Bahçeli siz gelin, biz sizi koruruz" dedi ve... - AHT

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır ziyaretini eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli'yi AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara Diyarbakır'a davet etti. Kara, Bahçeli'ye "Diyarbakır'dan korkmayın. Sayın Bahçeli siz gelin, biz sizi koruruz" diye seslendi.

Faruk YÜCE / DİYARBAKIR (AHT)

AK Parti Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Cevdet Kara, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır gezisini eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Devlet Bahçeli'yi kente davet etti. Türkiye'nin AK Parti iktidarından önce iktidar ve güven sorunu yaşadığını savunan Kara, şimdi ise ülkenin iktidar değil, muhalefet ve muhalefete güven sorunu yaşandığını iddia etti.

"BAHÇELİ BÖLÜCÜLÜK YAPTI"
MHP grup toplantısında, Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır ziyaretini ?Kandil ziyareti' olarak gösterdiğini söyleyen Kara, "MHP lideri Bahçeli, hem cumhurbaşkanlığı makamına hem de bölge halkına çok büyük bir saygısızlık yapmıştır. Devlet Bahçeli kullandığı dil ve üslup ile bölücülük yapmıştır. Devlet Bahçeli'yi salı günkü grup toplantısında yaptığı konuşmadan dolayı kınıyor ve kendisini gelemediği, gelmekten korktuğu Diyarbakır'ı ziyaret etmeye ve gerçekleri kendi gözleriyle görmeye davet ediyorum. Şunu da belirtelim ki korkmasın biz onu koruruz. Son günlerde BDP'nin ortaya koyduğu iki dilli yaşam ve demokratik özerklik talepleri ile MHP'nin açıklamaları arasında hiçbir fark yoktur. BDP Kürtçülük, MHP Türkçülük yaparak 2011 yılının hesaplarını yapmaktadır. Bu hesabın içinde Silivri vardır, Ergenekon vardır, balyoz vardır, Kandil vardır, İmralı vardır. BDP Kandil ve İmralı'yı, MHP Ergenekon ve Silivri'yi memnun etmeye çalışmaktadır" dedi.

MHP lideri Devlet Bahçeli, salı günü partisinin grup toplantısında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Diyarbakır ziyaretine ilişkin, "Üzüntü ve endişe duyulacak bir durum varsa bu da Cumhurbaşkanı'nın etnik bölücülere cesaret ve meşruiyet kazandıracak fiiller içine girmesidir" ifadelerini kullanmıştı.

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz