ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

******'dan Bakan'a sert yanıt: Kınıyorum

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 ******'dan Bakan'a sert yanıt: Kınıyorum Bir Salı Nis. 27, 2010 8:31 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
26 Nisan 2010 - 12:34


CHP Genel Başkanı Deniz ******, Anayasa değişikliği teklifiyle ilgili olarak, "Adalet Bakanı’nın ’CHP paketi Anayasa Mahkemesine götürmezse, hala uzlaşma ihtimali var’ sözlerini büyük bir üzüntüyle karşılıyor ve kınıyorum" dedi.
******, yaptığı yazılı açıklamada, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in anayasa değişikliği teklifine ilişkin dün bir televizyon kanalındaki değerlendirmesiyle ilgili olarak, şunları kaydetti:
"Adalet Bakanı’nın ’CHP paketi Anayasa Mahkemesine götürmezse, hala uzlaşma ihtimali var’ sözlerini büyük bir üzüntüyle karşılıyor ve kınıyorum. Bir Adalet Bakanı böyle bir öneriyi yüzü kızarmadan nasıl yapabilir. Bu öneriyi yanıtlarken bile çok rahatsızlık duyuyorum. Çünkü bu öneri, hükümetin hukuka saygısızlığı ile hukuk devleti anlayışını pazarlık konusu yapan, hukuki denetimden kaçan bir anlayışı yansıtmaktadır. Bu bir ahlaksız tekliftir.
Artık net olarak anlaşılmaktadır ki anayasa değişikliği teklifinin anayasayı ihlal ettiği, anayasaya aykırı olduğu, teklif sahibi AKP tarafından da Başbakan tarafından da bakanlar tarafından da bilinmektedir. O nedenle, hem anayasayı ihlal suçuna ortak aramaktadırlar hem de hukuki denetimden kaçmaktadırlar. Öte yandan, ’Anayasaya aykırılığı görmezden gelin’ diyebilecek noktaya gelmişlerdir. Bizim bu ayıplı, yüz kızartıcı öneriyi dikkate almamız söz konusu bile olamaz."


_________________
TEK YOL DEVRİM!

Foruma Destek Olmak , Daha İyi Bir Hizmet Vermemizi Sağlamak İçin Lütfen Burdan Üye Olunuz.
forumlider.yetkin-forum.com/profile.forum?mode=register/

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Similar topics

-

» Diyemiyorum
» -.-KaYKaY-.-

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz