ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

"Anayasa kirli elleri aklama yeri değil"

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 "Anayasa kirli elleri aklama yeri değil" Bir Çarş. Mart 24, 2010 8:53 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin Meclis Grubu’nda AK Parti’nin hazırladığı Anayasa paketi taslağını değerlendirerek, “Anayasalar, kirli ellerin, kirli zihniyetlerin ve lekeli alınların kendilerini aklayacakları, arkasına saklanacakları, istismar malzemeleri ve paravanlar değildir; olmamalıdır” dedi.

Bahçeli, özetle şöyle konuştu:

Meydanları gezeriz

Anayasa değişiklik taslaklarını istişare adı ile dosya içine koyup partileri turlamak ‘toplumsal uzlaşma’ olmayacağı gibi, yıllarca bekleyip şimdi acele cevap için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] vermek de ‘müzakere’ anlamını taşımayacak. Anayasa’nın üzerinde tartışılmadan, bütün tarafların görüşleri alınmadan, eleştirilere kulak verilmeden yapılacak oldu bittileri kabul etmemiz mümkün değil. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ve BDP’nin ortaklık yaparak Anayasa değişikliklerini referanduma götürecek sayısal çoğunlukları vardır. Ne var ki referandum seçeneği yasal olmakla beraber üzerinde kumar oynanacak düello alanı da değildir. Şayet gelişmeler referandum sürecine kadar giderse [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.], Anayasa değişiklikleri dayatmasına dair gördüğü bütün sakıncaları milletine meydan meydan gezerek anlatmaya da hazırdır.

İnadınızdan vazgeçin

Gelin, inadınızdan vazgeçiniz. Değişiklikleri bir uzlaşma komisyonu kurup ayrıntılarıyla görüşelim, [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] genel seçimde milletin iradesine teslim edelim. Bizim nihai çözüm şeklimiz budur. Anayasa, partilerin işine gelmediği yerleri değiştireceği, işine gelenlere ise göz yumacağı alelade metinler değildir.

Takdir uyandırdılar

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ile Belediye Meclis Üyesinin talep ettiğimiz istifaları gerçekleşmiştir. Haklarındaki suçlamalardan aklanmak için çağrımıza uyarak gösterdikleri hassasiyet takdir uyandırmıştır. Konunun ve adaletin tecellisinin takipçisi olacağız. Doğru ile yanlışın ortaya çıkacağına inandığımız adli ve idari süreç başlatılmıştır. Bizim için Büyükşehir Belediye Başkanlığına sahip olmak hem vatandaşlarımıza hizmet, hem de siyasetimizi [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]’ye taşımak için son derece önemlidir. Ancak, bundan daha da önemli olan şerefimiz, namusumuz, ahlakımız ve haysiyetimizdir.

Ali Dibo göndermesi

Biz [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] gibi yoksulluk iddiaları karşısında kulaklarımızı tıkayamayız. Ali Dibo markası alnına kazınmışlara, bırakın bakanlık yapmayı, siyaset bile yaptırmayız. Millet hakkını helal etmez ve Allah da bizi affetmez.


_________________
TEK YOL DEVRİM!

Foruma Destek Olmak , Daha İyi Bir Hizmet Vermemizi Sağlamak İçin Lütfen Burdan Üye Olunuz.
forumlider.yetkin-forum.com/profile.forum?mode=register/

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz