ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

piyasadaki satış baskısı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 piyasadaki satış baskısı Bir Ptsi Ocak 25, 2010 2:19 pm

newasl


Süper Üye
Süper Üye
Selçuk Altun
İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Ulusal 100 Endeksi, 402 puan düşüşle 53 bin 594 puandan açıldı. Açılış itibari ile hisse senetleri ortalama yüzde 0.74 oranında değer kaybetti.

Yurt dışı borsalarda devam eden düşüşlerin yanı sıra IMF anlaşmasına yönelik belirsizliğin devam etmesi nedeniyle piyasalardaki satıcılı seyrin bugün de devam edebileceği düşünülüyor. Ancak, Avrupa piyasalarının toparlanması ve IMF'ye yönelik gelebilecek olumlu açıklamalar, tepki alımları yaratabilir.

Bugün teknik göstergeler açısından 53.610 kritik olacak. Satışların devam etmesi halinde İMKB'de ilk destek 53.610, ikinci destek seviyesi ise 52.500 olacak. Tepki alımları gelmesi halinde ise ilk direnç seviyesi 54.400.

Obama'nın "bankaların yatırım yapmalarına sınırlama getiren" önerisi, ABD başta olmak üzere global borsalarda satış baskısı yarattı ve bu baskı İMKB'yi de olumsuz etkiliyor.

Bunun yanı sıra; Avrupa'ya yönelik süren endişeler ve Çin'de hızlı sıkılaşma korkusu de satış baskısında etkili oluyor. Yurtdışı piyasalarda riskli varlıklardan çıkış ve güvenli limanlara yönelim görülürken, TL varlıklar IMF beklentilerinin azalması ile daha fazla baskı altında kalıyor.

Bugün ABD'de TSİ 17:00'de 2. El Konut satışları (Aralık), verileri açıklanacak. ABD'de bilanço açıklayacak şirketler arasında Apple ve Texas İnstruments bulunuyor.

Yurt İçinde TSİ 16:30'da Reel Kesim Güven Endeksi ve Kapasite kullanım verisi açıklanacak.

Bu hafta ABD 4. çeyrek bilanço açıklamaları sürerken, büyümeye yönelik makro veri akışı da yoğun gözüküyor. Hafta içinde Davos Zirvesi ile FED başta olmak üzere çeşitli merkez bankalarının toplantıları izlenecek. Kriz sonrası eyleme geçirilmesi planlanan yeniliklerin tartışılacağı Davos, piyasa gündeminde önemli yer tutabilir.

25 ocak

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz