ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Bakan Çubukçu sınıfta kaldı

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Bakan Çubukçu sınıfta kaldı Bir Cuma Ocak 22, 2010 1:20 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
Bakan Çubukçu sınıfta kaldıAtaması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, (AYÖP) Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya emsal bir karne hazırlayarak, "Bu karneyle eğitim öğretim yılını tamamlaması düşünülemez. Umarız, 31 Ocak'ta tasdiknamesini vermek zorunda kalmayız" dedi.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]- Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu, (AYÖP) Milli Eğitim Bakanlığı önünde bir basın açıklaması yaparak, Bakan Nimet Çubukçu'ya hazırladıkları emsal karneyi açıkladı.
Çubukçu'ya karnenin "Kişisel ve Sosyal Beceriler" bölümünde şu başlıklar ve notlar yer aldı: Bir öğretmeni iki defa atama 5, Ücretli öğretmenlerle çalışma 5, Empati 1, Bakanlık Bilgisi 1, Aldığı görevi yerine getirme 1, Kamuoyunu doğru bilgilendirme 1, Atama rekoru kırma 5, Sorumluluk duygusu 1, Öğretmenler arasındaki sınıflandırmayı derinleştirme 5, Verdiği sözleri tutamama 5, Gece rahat uyuma 5.
Karnede ayrıca Sınıf öğretmenliği, Sosyal Bilgiler, Fizik Öğretmenliği, Kimya Öğretmenliği, Görsel Sanatlar, Biyoloji, Türkçe Öğretmenliği, Matematik, Coğrafya, Tarih, Müzik, Beden Eğitimi, Elektrik Öğretmenliği, Fen Bilgisi, İngilizce Öğretmenliği, Edebiyat Öğretmenliği, Psikoloji, Bilgisayar Öğretmenliği, Rehberlik branşlarına sıfır puan verilirken, Din Kültürü Öğretmenliği ve Okul Öncesi Öğretmenliği'ne 5 puan verildiği görüldü.
AYÖP Medya ve Eğitim danışmanı Yusuf Yıldız yaptığı basın açıklamasında Din Kültürü ve Okul öncesi öğretmenliği branşlarında atama yapıldığından Bakan Çubukçu'ya 5 puan verildiğini, diğer alanlarda ise atama yapılmadığından sıfır verildiğini söyledi.
Yıldız, 327 bin öğretmenin atama beklediğini belirterek, "Yılda yapılan 10-15 bin yeni/kadrolu alımla bu açıkların kapanmasının imkanı var mıdır? Yoksa hükümet bize de kemer sıkma politikasını mı dayatmaktadır? Sorunumuza çözüm üretmeyen Bakan istemiyoruz. 31 Ocak'ta Ankara'da Abdi İpekçi Parkı'nda onbinlerle buluşup işsizliğe, güvencesizliğe hep bir ağızdan hayır diyeceğiz" diye konuştu.
Yıldız, 16 Aralık'ta yapılan 10 bin öğretmen atamasının, kamuoyuna yeni öğretmen alımı olarak yansıtıldığını ancak yalnızca 2 bin 500 atamanın yeni olduğunu belirtti. Yıldız, 7 bin 500 kadroyu ise sözleşmeliden kadroya geçen öğretmenlerin oluşturduğunu dile getirerek, şunları söyledi:
"Bu kadrodan boşalan yerlere de sözleşmeli öğretmen ataması yapılmıştır. Çubukçu'nun 'bir daha sözleşmeli öğretmen almayacağız' söylemine rağmen sözleşmeli öğretmen alımına devam etmekte, usta öğreticilik mahkeme kararıyla kaldırılmasına rağmen 17 bin usta öğretici alımı için geçtiğimiz Eylül ayında Milli Eğitim Müdürlükleri'ne yazı göndermiştir. Ücretli öğretmenliğin yasada belirtilen şekliyle 'belirtilen branşta öğretmen bulunamaması hallerinde devreye sokulan bir uygulama olmasına rağmen, ısrarla uygulamaya devam etmesi manidardır."
Yıldız, Çubukçu'nun aldığı karneyle eğitim öğretim yılını tamamlamasının mümkün olmadığını belirterek, "Umarız, 31 Ocak'ta tasdiknamesini vermek zorunda kalmayız" diye konuştu.
Ataması yapılmayan öğretmenler taşıdıkları dövizlerde "ücretli köle olmayacağız", "daha da KPSS'ye girmem", "Öğretmen açılımı istiyoruz" sözleri yer aldı.
22 Ocak 2010

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz