ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Saçan: JİTEM ile çalıştım

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Saçan: JİTEM ile çalıştım Bir Perş. Ocak 14, 2010 6:30 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
Saçan: JİTEM ile çalıştım

14 Ocak 2010 15:54
Adil Serdar Saçan: Doğu'da JİTEM'cilerle birlikte çalıştım

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ergenekon sanığı Adil Serdar Saçan, son günlerde varlığı-yokluğu tartışma konusu olan JİTEM'in var olduğunu söyledi. Doğu'da bazı JİTEM personeli ile çalıştığını söyleyen Saçan, "Kahramanca çalışanlar vardı. Sonradan dejenere oldu, yanlış iş yapanlar olabilir." dedi.

İkinci Ergenekon davasının 31. duruşmasında eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'ın çapraz sorgusuna devam edildi. Saçan, üye hakim Hasan Hüseyin Özese'nin "JİTEM var mı?" sorusuna, "Evet" cevabını verdi. Saçan, "Duydum, Jandarma İstihbarat ve Terörle Mücadele Komutanlığı, daha sonra JİT oldu. Ben gördüklerimi söylüyorum. Benim babam astsubaydı. Muş'ta görev yaptığım dönemde de 4-5 tane JİTEM personeliyle birlikte çalıştım. Çoğunluğu kahramanca çalışıyordu. Doğu'da çalışıp JİTEM'i bilmeyen yoktur. JİTEM sonradan dejenere olmuş bir birimdir. Yanlış iş yapanlar olabilir. Kurumlar içinde yanlışı olanlar temizlenmeli. JİTEM'ci diye geçinen ve Yeşil'i kullananlar da vardı. Hanefi Avcı, JİTEM'i ve illegal işlerini bildiğini söylüyor. O zaman neden müdahale etmemiş, neden işlem yapmamış. Ben gördüğüm yanlışlara müdahale ettim." dedi.

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, daha önce Tuncay Güney'in ifadelerinin soyut olduğunu, bir delile dayanmadığını savunan Saçan'a, "Bunlar duyum mu bilgiye mi dayanıyor. Yoksa Tuncay Güney'in ifadeleri gibi olur." diye sordu. Saçan, duyum olmadığını, gördüklerini anlattığını söyledi.

Üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu, Tuncay Güney'in sorgulandığı ve işkence edildiği iddia edilen ses kayıtlarını sordu. Haşıloğlu, Saçan'a, "Bu olayla ilgili çağrıldınız mı?" dedi. Saçan, "Hayır. Ben kendim müracaat ettim. MİT'ten CD'lerin getirilmesini, kimin gönderdiğinin belirlenmesini istedim. Şu an o aşamada." diye konuştu. Haşıloğlu, "O CD'de sizin sesiniz var mı?" diye sordu. Saçan bu soruya, "Bu konuda beyanda bulunmayacağım. O CD'lerin kim tarafından gönderildiği belirlenirse o zaman konuşurum." karşılığını verdi. (CİHAN)

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz