ForumLider
Forumumuzdan Daha İyi Yararlanmak için Lütfen Üye Olunuz.
ForumLider

Private Serverler Online Oyunlar Pc Oyunları

Giriş yap

Şifremi unuttumReview http://forumlider.yetkin-forum.com on alexa.com

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Ayalon'un kariyeri yerle bir

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1 Ayalon'un kariyeri yerle bir Bir Perş. Ocak 14, 2010 6:27 pm

sino45

avatar
Admin
Admin
Ayalon'un kariyeri yerle bir

14 Ocak 2010 11:40
İsrail muhalefeti Ayalon'a tepkili: Hükümet, Türklerden değil İsrail halkından da özür dilesin

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] | [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Türkiye ile İsrail arasında yaşanan diplomatik krizin baş aktörü olarak hakkında diplomatik kariyeri bittiği yorumları yapılan İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Danny Ayalon'a muhalefetin de tepkisi dinmiyor. İşçi Partisi'nden bir milletvekili, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Ayalon'la kendisini alçak bir sandalyeye oturtarak görüşmesi ve "İsrail diplomasisinin nasıl sona erdiğini göstermesini" istedi. Kadima Partisi'nden bir milletvekili ise İsrail hükümetinin sadece Türkiye'den değil, İsrail halkından da özür dilemesi gerektiğini söyledi. Ayrıca muhalefet, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ın "ülkeye daha fazla zarar vermeden" görevinden alınmasını istiyor.

İsrail Dışişleri Bakanı Yardımcısı Ayalon'un, Türk Büyükelçisi Oğuz Çelikkol'a karşı gösterdiği tavır, sadece Türkiye değil İsrail'de de tepkiyle karşılanıyor. Danny Ayalon, muhalefet tarafından da sert eleştirilere maruz kalıyor.

İşçi Partisi'nden Sanayi ve Ticaret Bakanı Binyamin Ben-Eliezer, önümüzdeki hafta sonu Türkiye'ye gelecek olan İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak'ın, Ayalon'un sebep olduğu zararı onarması gerektiğini söyledi. Eliezer, "72 milyon Müslüman nüfusu karşımıza almadan bile Müslüman dünyası ile zaten yeterli sorunlarımız var." dedi.

BAŞBAKAN, AYALON'U ALÇAK SANDALYEYE OTURTARAK KONUŞMALI

İşçi Partisi'nden milletvekili olan Daniel Ben-Simon ise Ayalon için ilginç bir öneri getirdi. Ben-Simon, Başbakan Binyamin Netanyahu'nun Ayalon'u görüşmeye çağırarak, onu karşısında alçak bir sandalyeye oturtmasını ve "İsrail diplomasisinin nasıl durduğunu göstermesini" istedi. İşçi Partili milletvekili ayrıca Netanyahu'nun, daha fazla zarar vereden Lieberman'ı dışişleri bakanlığından alması gerektiğini belirtti.

"LİEBERMAN VE AYALON, ÇİN MAĞAZASINDAKİ FİLLER GİBİLER"

Kadima Partisi'nden milletvekili Nachman Shai ise Lieberman ve Ayalon için ilginç bir benzetmede bulundu. Shai, "Lieberman ve Ayalon, bir Çin mağazasındaki fil gibiler. Savunma Bakanı Ehud Barak'ın Türkiye ziyaretini baltalama girişiminde bulunarak, İsrail ve Türkiye arasındaki ilişkilerin bozulmasına büyük katkı sağladılar ve İsrail çıkarlarına karşı çalıştılar." dedi. Kadimalı milletvekili, İsrail Parlamentosu Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi'ni de durumu görüşmek için acil toplantı yapmaya çağırdı.

Kadima Konseyi Başkanı ve eski milletvekili Haim Ramon da Ayalon'u eleştirenler arasına katıldı. Ramon, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun, Türkiye'yle gereksiz yere karşı karşıya gelerek İsrail'i aşağılattırdığı için bütün İsrail vatandaşlarına özür mektubu göndermesini gerektiğini söyledi. Bu sabah İsrail radyosuna konuşan Haim Ramon, hükümetin "Çin mağazasındaki öküz gibi değil, akıllıca ve duyarlı hareket etmesi gerektiğini" vurguladı. Netanyahu'nun olayda Ayalon'a destek verdiğini ifade eden Ramon, sadece Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in müdahalesiyle Türkiye ile büyük bir krizin önlendiğini aktardı.

Öte yandan Ayalon'un ofisinden yapılan açıklamada ise kendisine çok sayıda destek mesajı geldiğine dikkat çekildi. (CİHAN)

Kullanıcı profilini gör http://forumlider.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz